Pleťová kosmetika

Jak na krémový make-up?

Většina žen, co znám, obchází obloukem krémové kompaktní make-upy a donedávna jsem k nim patřila i já. Na milost berou jen kompaktní pudrové make-upy, které používají během dne místo pudru kvůli lepšímu krytí. Kompaktní krémové make-upy zůstávají tak trochu stranou…

Před lety jsem si koupila make-up „3 v 1“ od Max Factor. Výsledek byl hrozný. Nanášela jsem ho přiloženou houbičkou a výsledek byl flekatý, všechny nedokonalosti byly vidět ještě víc. Řekla jsem si „nikdy více“ a krémovým kompaktním podkladům jsem již nevěnovala moc pozornosti. Nedávno jsem však zabrousila na internetové fórum, které navštěvují především vizážisté. Témat o ideálním podkladu jsem tam našla hafo, řešila se suchá pleť, mastná, focení, přehlídková mola, extra světlé odstíny, všechno na co si vzpomenete, ale odpovědi měly jedno společné – většina vizážistů dávala přednost produktům značek RCMA, Cinema Secrets, Graftobian, Kryolan, případně tyčince od Bobbi Brown.

V opozici zůstala dvojice extra tekutých make-upů Face Atelier a jeho dražší dvojče Armani Silk. Myslím, že pokud bych se ptala žen na ulici, většina by dala naopak přednost tekutému make-upu. Tak kdo z koho?

Pochopila jsem, že my, prosté smrtelnice, sice zpravidla investujeme do dražších přípravků než profesionálové, ale dosahujeme horšího výsledků proto, že svůj produkt neumíme používat. Krémové make-upy mají u vizážistů tak dobrou pověst proto, že lépe kryjí a déle vydrží, aniž by způsobovaly efekt „masky“. Ale to my přece chceme také, ne?

Tady je postup, jak profesionálové aplikují krémový make-up:
1. Místo štětce investujte do houbičky. Buďto si pořiďte BeautyBlender, speciální vejčitou houbičku, nebo zakupte v zahraničních internetových obchodech houbičky Alcon, které jsou vyrobeny jinou technologií a proto sice vypadají jako obyčejné houbičky, ale nejsou. Cena těchto houbiček se pohybuje řádově od dvou dolarů za deset kusů. Jedna houbička slouží k cca 6 použitím.
2. Houbičku namočte a vyždímejte. Čím více vody v sobě bude mít, tím bude nános make-upu tenčí a přilnavější. Ale nepřehánějte to, houbička, z níž kape voda, není dobrá, stejně jako suchá.
3. Naneste make-up štětcem, vatovou tyčinkou, nebo prsty na místa, kde potřebujete větší krytí (pod oči, na pupínky, kolem nosu) a pak ještě rovnoměrně trochu na čelo, tváře, hřbet nosu a bradu.
4. Houbičkou krátkými tahy rozetřete do ztracena. Můžete přepudrovat.

Přečtěte si také:  Pokleslé poprsí – nejčastější nepravdy a mýty

Stačí trocha cviku a výsledky jsou fantastické. Musíte se však naučit dávat make-upu mnohém méně než je tomu u tekutých, protože pigmentace krémových make-upů je podstatně vyšší. A to znamená, že vám také déle vydrží. S pomocí drobného syntetického štětečku oceníte krémové make-upy také jako super korektory.

Mým dosavadním oblíbeným make-upem byl Bobbi Brown Skin, ale už se těším, až objednám vzorky krémových make-upů, které následně srovnám v jednom z příštích článků.

A co vy? Jaké máte zkušenosti s krémovými make-upy? Podělte se s námi v komentářích!

Eye Shadows Cosmetics Makeup  - Ri_Ya / Pixabay
Jak na krémový make-up?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..