Rady a návodyRodina a vztahy

Když bradavky při kojení bolí, existuje účinná první pomoc

Může se to stát i vám. Chcete nakrmit své dítě, ale vaše tělo s vámi nespolupracuje. Mnohdy však této nespolupráci nevědomky napomáháme, a to třeba špatnou polohou nebo pozicí rtů dítěte. A co si s tím tedy počít? Začněte od úplných základů.

Vyzkoušejte preventivní kroky

Především si zapamatujte, že bolest bradavek při kojení rozhodně není normální. Ano, v prvních dnech mohou být trochu citlivé, ale to neznamená, že budete trpět nesnesitelnými bolestmi. A co tedy s tím? Především si najděte pohodlnou polohu. Někdy je to všechno opravdu takhle směšně jednoduché.

Zkuste polohy během kojení střídat a najděte si takovou, ve které bude pro vaše dítě nejjednodušší se přisát k prsu. A nezapomeňte ani na správnou techniku. Dotkněte se ještě před samotným kojením svou bradavkou nosu dítěte. Tento dotek aktivuje jeho základní instinkt, který mu velí se přisát. Následně široce otevře ústa, díky čemuž bude schopno uchopit většinu dvorce a nikoli jen samotnou bradavku.

Když kojení bolí moc, zvolněte

Někdy však trvá návrat k původnímu stavu trochu déle. Je například velmi důležité, aby dítě během kojení úplně vyprázdnilo mléčnou žlázu. Pokud máte pocit, že vám přece jen nějaké mléko zbývá, odsajte ho. Rychle se vám uleví.

Přečtěte si také:  Jemnou chuť Itálie vám přináší vína od VinoDoc

Pro ještě větší úlevu od bolesti také vyzkoušejte teplé a studené obklady. A hodit by se vám mohla i gelová podložka k ochlazení prsou, a to nejlépe v kombinaci s jemnou masáží bradavek. Vše dohromady pomůže zmírnit vaše obtíže.

Mezi šikovné gelové polštářky patří i Multi mam Compresses. Gel uvnitř vašemu dítěti nijak neškodí, a jako bonus minimalizuje otok i možné riziko vzniku zánětu. Více se dozvíte na stránkách Kojenibezbolesti.cz.

Náš tip: Pokud bolest přetrvává, požádejte o radu zkušenou laktační poradkyni, která vám pomůže vybrat správnou léčbu přesně na míru. Nečekejte, až se problém zhorší, ale řešte ho hned.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..