Rady a návodyVlasová kosmetika

Objem vlasů

Objem vlasůCelý život se potýkám s mými jemnými, relativně řídkými a rovnými vlasy. Celý život se potýkám s jejich minimálním či naprosto nepřirozeným objemem. Celý život se potýkám s jejich přílišným maštěním. A jestli máte podobné problémy, myslím, že následující tipy vám mohou pomoci stejně jako pomohly mně.

Střih: Noste raději krátké vlasy. Je to nejen praktičtější, ale i slušivé, paradoxně velmi ženské a snadnější na úpravu i údržbu. Možná se vám líbí rozevláté princeznovské lokny, ale je třeba zvážit vaše vlastní možnosti. Velmi dobrý nápad je i ofina, která může být zajímavě zkosená, krátká, dlouhá, opět je tu mnoho možností si vyhrát. Pátrejte mezi celebritami po podobném typu jako jste vy a vyzkoušejte její účes.

Styling: Kupodivu místo produktů na objem, které z mých vlasů zpravidla dělají rozlítanou slámu, si nemůžu vynachválit přípravky pro vlny. Vlasy si natáčím sporadicky, ale když nanesu tužidlo pro podporu vln (např. Wella Professional) a následně je vysuším pomocí iontového fénu s difuzérem, získám přirozený účes s mírným objemem, který vydrží přinejmenším do večera.

Péče: ženy mají mnohdy zbytečný strach z šampónů z drogerie kvůli „množství silikonů“, které vlasy údajně zatěžují a ničí. Kdepak! Určitě množství silikonů vlas obalí a chrání, proto je tak často nacházíme v přípravcích pro každodenní použití. Doporučuji střídat profesionální kadeřnické přípravky se šampony z lékárny a z drogerie. Ušetříte a vaše vlasy budou zářit zdravím. Nepoužíváte kondicionér? Zkuste pak šampon pro suché vlasy, který tolik nevysušuje, skvělé nabízí například řada Gliss Kur.

Přečtěte si také:  Zima je před námi. Není na škodu znát tipy na zimní finty s vlasy

Hřebeny: Vyzkoušejte dřevěné hřebeny se širokými zuby (výborný je od The Body Shop), kterými můžete rozčesat vlasy i během mytí nebo před nanesením modelujícího přípravku. Nedoporučuji hlavně kovové kartáče, které vlasy příliš cuchají.

Fén, kulma, žehlička…: Skvělé přípravky najdete v každém větším elektru, po nejnižších cenách pátrejte na internetu. Doporučuji značky Remington, Rowenta, Philips, Braun. Při výběru dbejte na to, aby byl fén ionizovaný (nepoškozuje pak tolik vlasy) a kulmy a žehličky by měly být určeny pro styling právě suchých nebo právě mokrých vlasů, dle vaší preference.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..