Vlasová kosmetika

Nejčastější příčiny padání vlasů a jak proti nim bojovat

Jde o stále častější problém mužů i žen. Nejčastěji mívá hormonální základ, ale svou roli samozřejmě hraje i výživa nebo kupříkladu přemíra tvorby mazu v pokožce. Seznamte se s nejčastějšími důvody padání vlasů i s jejich řešením.

U žen hraje roli těhotenství i menopauza

Ženský přechod nebo také menopauza bývá v posledních letech skloňován stále častěji. Nejde totiž o potíže související jen s jedním či dvěma lety, během nichž mizí menstruace a žena přestává být plodnou. Naopak, důsledky menopauzy řeší ženy často po celý zbytek svého života. A délka  dožití se v současných letech prodlužuje, takže není divu, že ženský přechod bývá v ordinacích praktických lékařů a gynekologů probírán stále více.

Nedostatek pohlavních hormonů má totiž na tělo ženy mnohé negativní dopady. Počítají se sem kromě známého řídnutí kostí například také změny nálad, zhoršení paměti, trvalá únava, padání vlasů, nedostatek energie atd. Velmi podobné je to i v těhotenství, tady však bývají změny naštěstí jen dočasné.

I andropauza způsobuje potíže

Mužský přechod nebo také andropauza provází muže od nepaměti. Úbytek testosteronu sice přichází postupně a plíživě, ovšem přesáhne-li určitou hranici, jsou následky velmi nepříjemné. Nejvíce viditelný bývá celý proces na hlavě a muži si tak často poprvé ve svém životě zakoupí šampon proti padání vlasů.

Přečtěte si také:  Tipy pro péči o vlasy až z daleké Asie

Potíže však může vyvolávat i nadměrná tvorba mazu v pokožce, který jednoduše obalí vlasový kořínek, čímž mu odepře žádanou výživu. Vlas poté odumře a odpadne.

Se všemi příčinami se dá bojovat

Naštěstí je každá situace řešitelná. Počítáte se k trendsetterům, jímž nikdy neunikne žádná kosmetická novinka? Pak si mezi své oblíbené e-shopy s šampony na bujnou kštici určitě zapište i navlas.cz. Má pro vás nachystánu speciální kategorii šamponů proti padání vlasů, takže můžete všechny dostupné produkty porovnat na jednom místě  a vybrat si tak ten, který vám bude 100 % vyhovovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..