Ostatní

Výkup či likvidaci vozidla provedete z pohodlí domova. Svěřte svůj automobil raději do rukou profesionálů

Jestliže váš vůz už dosloužil, nebo ho jen chcete prodat, můžete využít služeb likvidace a výkup automobilů. Běžně si tedy můžete přijít i ne nemalé částky, přičemž velmi záleží na tom, jakou firmu si vyberete. Existuje totiž jen pár společností, u nichž můžete očekávat opravdu férový a otevřený přístup. Na co byste si určitě měli dát pozor?

Likvidaci nebo výkup vyřídíte během pár minut

K výkupu automobilu můžete přistoupit prakticky kdykoliv, kdy se rozhodnete svůj vůz prodat. V tomto případě ale velmi záleží na tom, na jakou firmu narazíte. Ne každá se k vám bude chovat férově, a proto je třeba se mít na pozoru. Dopředu si tedy vždy ověřte skutečnou cenu vozu a teprve poté jednejte.

Druhou možností je likvidace auta, k níž se přistupuje v případě, že již není automobil schopný jízdy. Většina firem tak automobil či jiné vozidlo ekologicky zlikviduje, přičemž i zde vám náleží finanční odměna – nepočítejte však s žádnými extra vysokými částkami. U velmi starých vozů se obvykle jedná jen o pár tisíc korun, ale záleží na firmě, s níž komunikujete.

Přečtěte si také:  Jak využívat matcha čaj

K likvidaci i výkupu je třeba minimum dokumentů

Pokud je vaším cílem likvidace vozidla, určitě byste se na ni měli dopředu připravit – vyhnete se tak zbytečnému zdržování a nepříjemnostem. Běžně si vystačíte pouze s občanským průkazem a také velkým technickým průkazem. Pozor si dejte na situace, kdy nejste majitelem automobilu, a i přesto ho chcete nabídnout do výkupu nebo likvidace. V takovém případě je potřeba firmě předat plnou moc, bez níž nemůže s automobilem, jakkoliv nakládat. Ostatní náležitosti za vás vyřeší samotná firma, přičemž není výjimkou, že za vás zařídí i rušení registrace vozidla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..