Rady a návodyVlasová kosmetika

Jak na vlnité vlasy?

Změna je život. Pokud vás nudí nosit denně stejný účes, ale do nové barvy nebo střihu se vám nechce, pak je jednoduchý způsob, jak se změnit za pár minut. Stačí kulma, několik přípravků a zručnost. Pokud máte od přírody vlnité vlasy, poradíme i vám, jak se o kudrlinky správně starat a upravovat je.

Máte vlnité vlasy?

Máte-li vlasy, které se po umytí lehce vlní, ale druhý den už jsou opět rovné, pak nemusíte zoufat. Existuje jednoduchý způsob, jak zajistit, aby vám vlnky vydržely i následující dny. V první řadě si pořiďte šampón a kondicionér na vlnité vlasy. Seženete je např. od značky Tigi (Catwalk curls rock). Po umytí vlasy příliš nečesejte nebo pouze hřebenem s širokými zuby. Poté naneste přípravek, který vlasy zvlní a vlnky zafixuje, např. sprej L´oreal Shine curl curl-enhancing serum. Sprej stříkejte z větší vzdálenosti, aby se rozprostřel po všech vlasech a neslepoval do pramínků. Vlasy můžete promačkávat prsty, aby se vytvořily vlnky. Poté použijte fén s difuzérem. Hlavu si fénujte v předklonu tak, že vlasy budete „skládat“ do difuzéru. Po vyfénování vlasy opět nečeště, ale pouze pročechrejte prsty a můžete zafixovat lakem, který opět nastříkejte z větší vzdálenosti, aby se vlasy neslepovaly a nepřehánějte to s množstvím, protože by vám poté mohly vlasy plihnout.

Přečtěte si také:  Jak na pigmentové skvrny na obličeji

Pokud máte rovné vlasy, pak použijte kulmu

Jste-li majitelkou rovných vlasů, pak si můžete vlnky dopřát jednoduše díky kulmě. Pokud chcete drobné prstýnky, pořiďte si kulmu s menším průměrem, naopak pro větší vlny vybírejte kulmy silnější. Protože teplo může vlasy poškozovat, před samotným kulmováním naneste ochranný přípravek, např. Tigi Fashionista Spritz & Shine heat safe styler. Začněte kulmovat od spodních vlasů, hořejší vlasy přichyťte skřipcem a postupně uvolňujte jednotlivé vrstvy vlasů. Jak správně používat kulmu můžete vidět na videu pod článkem. Po navlnění vlasy nečesejte hřebenem, ale pouze pročechrejte prsty. Pro zafixování vlnek přestříkejte vlasy lakem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..